יום שני, 23 בינואר 2012

סרט- הנסיכה והצפרדע

אחד הדברים שאני הכי אוהב בסרטים של "וולט דיסני" זה את המוזיקה! הם 'סוגדים' לג'אז בצורה לא נורמלית ובמיוחד אפשר לחוש את זה בסרט הזה, כמו למשל בשיר הזה-
פשוט להתמוגג על הסולו חצוצרה,ולמי שלא שם לב, לא סתם קוראים ליצורים של דיסני שמנגנים ג'אז לואיס... ע"ש לואיס אמסטרונג!
עלילה גם נהדרת, דיסני אולי לקחו את 'הנסיכה והצפרדע' אבל תשכחו מזה,הם שינו את הסיפור לטובה,והאגדות לא חייבות להסתדר כמו שהן מוכרות לכולם.יש מסר,דמויות עם אופי,הומור טוב ואפ' עם מוסר השכל.

ובכל זאת עד שחשבתי שמצאתי עוד סרט פנטסטי מ-ו-ש-ל-ם,אחרי כמה צפיות בסרט (פשוט אי אפשר להפסיק את המוזיקה הנהדרת הזאת שמלווה כמעט לאורך כל הסרט!)-גיליתי שני קטעים קטנים שצרמו לי לעין,הקטע הוא שאם הייתי 'מצנזר' את הקטעים האלה אפ' לא הייתם שמים לב!!! לא מדובר כאן בבת הים או ביסמין שכל אחד יכול לשים לב שיש בעייתיות בעסק,אלא הבמאי או מי שלא החליט להכניס את זה ולהשתמש בניואנסים קטנים, אבל לע"ד בעייתיים. כשהדבר נסתר מן העין ואתה לא שופט בעצמך-'רגע, את זה אני רוצה לקחת\לראות,זה בסדר או לא?!'- זה פשוט נכנס לך לתת מודע וזה שם! כמו הניסוי שעשו פעם עם הקולה שהופיע בסרט בקולנוע בהבזקים שהעין האנושית לא מסוגלת לזכור,אבל התת מודע כן זוכר.והתוצאה הייתה שכמעט כל האנשים שצפו בסרט קנו בהפסקה קולה!
תשפטו בעצמכם את הקטעים-
וכמובן אני לא אשכח את הפן ה'ציורי' בעסק! אחרי הכל הם ציירו צפרדעים,ובכל זאת אנחנו מזהים צפרדע זכר עם אופי מסויים וצפדע 'נקבה' עם אופי אחר- לקחתי את הפופורציות של הגבר והאשה(צד ימין למעל),העברתי אותם למצב הביניים בין איש לצפרדע ובסוף הגעתי לתוצאה שיותר דומה למה שיש בסרט.  כמו שהזכרתי לעייל בנוסף לזה הסרט כולו מלווה במוזיקה נפלאה ובמיוחד ג'אז- מה שאפשר לראות בשאר הדף כל מיני סקיצות של ציורים בקו שהושפע מסגנון הג'אז. כמו שבמוזיקה מאלתרים ככה גם פחות או יותר קרה כאן,שרבטתי קווים ובעזרת הדימיון נתתי להם להפוך לאנשים- שווה לנסות!


ולסיום, כמו שכבר הזכרתי אני מאד אוהב 'מאחורי הקלעים'- הקול שמאחורי טיאנה-

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה